Menu

Dikey PerdeDikey Perde, pencerelerin örtülmesi için çok amaçlı bir opsiyondur. Bu pratik pencere örtüm yöntemi, kanatları arzu edilen açıya döndürmek suretiyle, oda içindeki ışık ve gölgeyi ayarlama olanağı tanır. Aynı zamanda, herhangi bir manzaradan istifade etmek için pencereden çekilebilir veya gerektiğinde tam bir gizlilik elde etmek için tamamen kapatılabilir. Bir çok renk çeşidi mevcuttur. Dikey perdeler hemen hemen tüm pencerelere uyum sağlar. PVC dikey perde adını bantardan alır. Genellikle ofislerde uygulanır. Ray üzerinde zincir vasıtasıyla 89 mm. PVC dikey şeritler 180 derece hareket ettirilerek çalışır.

Kumanda ipi sayesinde perdeyi sağa veya sola hareket ettirebilir dilerseniz sağda veya solda toplayabilirsiniz, arzuya göre ortadan ikiye sağa ve sola doğru açılım olduğu gibi ortaya doğru toplanabilme seçenekleri mevcuttur. Işıktan istediğiniz kadar yararlanabilir güneşi gerektiği kadar alır veya ışığa yön verirsiniz.

Kullanımı ve temizliği oldukça basittir. Genellikle umumi ve tozlu mekanlarda, temizliği kolay olduğu için tercih edilir. Hastane, dersane, laboratuar, kamu ofis binalarında, askeri birliklerde, okullarda yaygın şekilde kullanılmaktadır. Perdenin dikey bantları, mekanda genişlik hissi uyandırır. Dikey perde, güneşi yönlendirebilen tek perdedir. Bantları toplanabilir ve kendi etrafında dönebilir.